Pse Michelle Obama e quajti Meghan Markle 'Frymëzim'

Pse Michelle Obama e quajti Meghan Markle 'Frymëzim'

Michelle Obama

Michelle Obama njihet për lavdërimet që u bën të famshmëve, përfshirë këtu që para disa kohësh Beyoncen  e quajti "Mbretëreshë".  

Këtë radhë jo e quajti dukeshën e Sussex,  Meghan Markle një inspirim, bazuar në turin që dukesha po bën në Afrikë.

Së bashku me  Prince Harry dhe foshnjën  4 muajshe Archie, dukesha aktualisht është në një turne dy-javor në Afrikën e Jugut. Ajo është duke shfaqur mbështetjen në arsimimin , shëndetin e grave.

Më 24 shtator, ajo dhe Harry morën pjesë në një pritje në rezidencën e Komisionerit të Lartë Britanik në Afrikën e Jugut, në të cilën ata u takuan me një grup udhëheqësish të rinj dhe mendimtarë.

Një nga ato grupe ishte "Aleanca për Mundësitë e Vajzave", ku dha këshilla për prindërit.

 Pas takimit Obama postoi foton e Markle dhe shkroi:  "Faleminderit për mikeshën time, Lartësinë e saj Mbretërore Dukesha e Sussex,  një udhëheqëse që po bën botën tyonë më të mirë. të gjitha vajzat kërkojnë arsimimin e duhur, ajo është një burim frymëzimi për mua".

Postimi i Michelle Obama

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa