Ja si argumentojnë ata shqiptarë që e quajnë të drejtë vendimin e presidentit për të anuluar 30 qershorin

1561404227_4.jpg

62.6% e shqiptarëve që i duket i drejtë vendimi i presidentit Ilir Meta thonë se ky vendim do t'i shërbejë stabilitetit dhe sigurisë së vendit, ndërsa 29.4% shprehen se e vlerësojnë pozitiv këtë vendim sepse zgjedhjet nuk do quheshin pluraliste. Ndërkohë vetëm 8.1% e personave që e gjykojnë të drejtë këtë vendim, e lidhin arsyetimin e tyre me kauzën e ngritur nga opozita duke e quajtur këtë të fundit të drejtë. Ky grup njerëzish ka pësuar një ulje të dukshme në përqindje nga sondazhi i 12 qershorit i transmetuar në Report Tv.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF-së në Report TV: 85.7% e shqiptarëve kundër dhunës së opozitës ndaj KZAZ-ve


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar