Shqiptarët që nuk do të votojnë, tregojne se perse

Të pyetur nga GPF Inspiring Research, përqindja e shqiptarëve e cila është përgjigjur se nuk do të marrë pjesë në zgjedhje, 6.8% e tyre argumentojnë qëndrimin e tyre se përderisa në zgjedhje nuk marrin pjesë në zgjedhje tremben se vota e tyre nuk do mbetet e fshehtë. Ndërsa 8.6% i druhen incidenteve dhe përleshjeve të paralajmëruara nga opozita për të penguar procesin zgjedhor. 12.9% thonë se janë dakord me protestat e opozitës. 71.7% shprehen se duke mos marrë pjesë në zgjedhje të gjitha partitë nuk mund të jenë zgjedhje të rregullta.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF-së në Report TV: 85.7% e shqiptarëve kundër dhunës së opozitës ndaj KZAZ-ve


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Falsifikohen certifikatat e vaksinimit në Gjermani, ‘alarmohen’ autoritetet