Ekskluzive/ E tradhtoi, e dhunoi dhe më pas e vrau, zbulohet mesazhi që çoi në vrasjen e Sabrinës nga ish-burri Elton Meta

E tradhëtoi, e dhunoi dhe më pas e vrau...Një mesazh në telefonin e Elton Metës ku shfaqej një foto e tij me një grua tjetër është bërë shkak i ndarjes me Sabrinën. Nga hetimi ka rezultuar se Elton Metaj e ka tradhëtuar ish-bashkëshorten. Kjo e fundit ka parë foton e Metës me një grua tjetër dhe pas debateve me të është larguar nga shtëpia së bashku me vajzën e mitur për në shtëpinë e prindërve. Eltoni nuk e ka pranuar ndarjen duke e vrarë të renë në shtëpinë e prindërve të saj disa ditë më parë.

“Në telefonin e Elton Metës kanë mbërritur nga një telefon tjetër mesazhe të cilat përmbanin disa fotografi të këtij shtetasi me një femër. Këto mesazhe janë konstatuar nga Sabina dhe midis tyre kanë filluar debate të forta.  Sabina më pas është larguar nga shtëpia duke marrë me vete vajzën e mitur.  Eltoni ka shkuar në shtëpinë e prindërve të saj me armë me vete dhe kërkonte gruan. Por kjo e fundit ndodhej në Vlorë me vëllanë. Pasi nuk ka gjetur Sabrinën në shtëpi Eltoni ka kërcënuar familjarët e saj”.

Gjykata e Fierit ka lënë në burg 31- vjeçarin Elton Metaj, i cili vrau ish-bashkëshorten e tij. Gjatë seancës gjyqësore, i pandehuri ka pranuar krimin e rëndë. I braktisur nga familjarët në sallën e gjyqit, 31-vjeçari ka shpërthyer në lot në një moment për krimin e rëndë që kreu në fshatin Zhupan të Fierit, ku i mori jetën nënës së vajzës së tij 3-vjeçare. Pavarësisht pranimit të autorësisë, ai ka një alibi edhe për armën kallashnikov me të cilën kreu vrasjen pas shpine të 23- vjeçares, me të cilën kishte pasur disa vite martesë dhe ishte divorcuar zyrtarisht gjatë periudhës që ishte në Burgun e Zaharisë në Krujë.


Lajmi kryesor:

Burg ish-burrit vrasës të Sabrina Bengës! Drejtësia në Fier e ‘çmendi’ Elton Metën për t’i shpëtuar burgut! Mjeku i Zaharisë: Ai s'është i sëmurë mendor! Ndihmë ekonomike për vajzën 3 vjeçare


Be.K./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Te Politekniku dështon kontrolli, mund të futesh pa problem edhe nëse nuk ke vaksinë apo PCR