Publikohen emrat e kandidatëve për 6 bashkitë e Fierit, PS u beson 4 prej kryebashkiakëve aktualë

 

Në qarkun e Fierit, socialistët kanë rikonfirmuar si kandidatë kryetarët aktualë të 4 prej bashkive nga 6 prej tyre.

Qarku Fier

Bashkia Fier, Armando Subashi (rikandidon)

Bashkia Lushnje, Eriselda Sefa (rikandidon)

Bashkia Mallakastër, Qerim Ismaili (rikandidon)

Bashkia Roskovec, Majlinda Bufi (rikandidon)

Bashkia Patos, Fatjon Duraj

Bashkia Divjakë, Josif Goreja


Lajmi kryesor:

'Vendoret'/ Rama rikonfirmon si kandidatë 44 kryebashkiakët aktualë! Lefter Alla zëvendësohet nga kryetarja e PS në Bulqizë! Risi në Vlorë, Divjakë dhe Has (LISTA E PLOTË)


B.V/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Arrestimet nga SPAK, avokati Ngjela në Report Tv: Akoma s’kanë goditur nivelet e larta, kanë frikë ore! Vetëm politika amerikane na bën punë

Arrestimet nga SPAK, avokati Ngjela në Report Tv: Akoma s’kanë goditur nivelet e larta, kanë frikë ore! Vetëm politika amerikane na bën punë