Pukë, vrau me armë nga pakujdesia punonjësin e hidrocentralit, arrestohet autori (EMRI)

PUKË-Dy ditë ka zgjatur arratia e autorit të vrasjes së punonjësit të hidrocentralit në fshatin Vrrithë, pasi është prangosur nga policia. Enderis Dodaj 25-vjeç vrau me armë zjarri Petrit Bibën 30-vjeç nga Mirdita, punonjës i HEC-it.

Burime pranë grupit hetimor bëjnë me dije se vrasja e 30-vjecarit ka ndodhur nga pakujdesia në prani të disa punonjësve të tjerë që po pushonin në të njëjtin ambient, dhe se arma e zjarrit ka qenë pa leje.

Petrit Biba pasi u qëllua u dërgua me shpejtësi në spitalin e Pukës dhe më pas në Shkodër, por nuk arriti që të mbijetonte si pasojë e plagëve të rënda që mori. Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Pukë për veprime të mëtejshme.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

  • Bruno: 10/02/2019 10:45

    Ngushellime families. Kjo mjekesia e famshme vashdon akoma ne shqiperie, sa po te paraqitet nje i semure ne spital shpejt me e çuar ne nje spital tjeter, pastaj ne nje tjeter, tjeter..... derisa te vdese. Shanci qe te gjendet nje mjek "i diplomuar ne te vertete" ne spital eshte shume i ulet.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Të dënuar për vrasje, drogë e prostitucion, OFL 'në sitë' pasurinë e 7 'të fortëve', mes tyre dhe Laert Haxhiu, i dyshuari kryesor për masakrën e Lushnjes