Punon mjeke në Francë, shqiptarja për ‘Minuta Zero’: Franca ka mentalitet fitues, do jetë favorite në Euro2024

E ftuara e ditës së sotme në Studio Live-in e hapësirës dedikuar Kampionatit Evropian 2024 “Minuta Zero” në Report Tv, me Andi Kapxhiun dhe Ogerta Spahiun, ka qenë Artenisa Beqiraj.

Në lidhje me të ardhmen e kombëtares së Francës në Kampionatin Evropian 2024, ajo nënkupton se kjo skuadër ka ambicie të fortë dhe do mund të jetë faktor në këtë kampionat.

“Nuk pretendoj që ta njoh jetën franceze por njoh mentalitetin e tyre që është një mentalitet fitues. Ata duan të drejtojnë, ata pretendojnë që janë liderët e Europës në çdo aspekt të saj dhe mendoj që me këtë mentalitet ata janë në sport, në politikë, në ekonomi, në çdo fushë dhe jam e sigurt që Franca do të jetë një nga favoritet e këtij evropiani”,-tha mjekja.

“Është një kombëtare që është e përbërë kryesisht nga të huaj, po r është më shumë se sa një kombëtare sepse është ura e komunikimit midis emigrantëve dhe francezëve. Mendoj që është pika më e fortë ku ata gëzojnë sëbashku dhe nuk i shikojnë ndryshimet e njëri tjetrit por shikojnë atë që i bashkon”,- shtoi më tej.


Lajmi kryesor:

'Minuta Zero'/ Bujar Kapexhiu: Kam shpresë se me Kroacinë fitojmë! Karriqi: Shqipëria luajti mirë përballë kampionëve të Europës


K.M/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Pas 20 vitesh degradim, Veliaj: Pishinat e Akuadromit u transformuan, pagesa modeste për pastërtinë e mirëmbajtjen

Pas 20 vitesh degradim, Veliaj: Pishinat e Akuadromit u transformuan, pagesa modeste për pastërtinë e mirëmbajtjen