Punonjës doli pozitiv me COVID-19, dezinfektohet porti i Vlorës

Mëngjesin e sotëm është bërë dezinfektimi i portit të Vlorës për shkak të rastit pozitiv me koronavirus të zbuluar së fundmi. Personi në fjalë ishte një punonjës i ngarkim shkarkimit në port, ndërsa mësohet se e ka marrë nga të afërmit.

Si rrjedhojë e ndalimit të infektimit është marrë kjo masë nga autoritet për të mos rrezikuar përhapjen e COVID-19.


Lajmi kryesor:

59 viktima/ Dita e dytë radhazi me 3 humbje jete! U dërgua nga spitali privat, pacientja vdes në QSUT (64 raste të reja) një mjek i intubuar, infektohet n/ kryetarja e bashkisë Shkodër


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Në 29 korrik nisin aplikimet për në universitete, drejtori i RASH, Xhelaj: Maturantët, 6 ditë afat për të zgjedhur degën e preferuar