Putin: Do bëj gjithçka për të shmangur destabilizimin e Rusisë

Putin: Do bëj gjithçka për të shmangur destabilizimin e Rusisë

1685133194_vladimirputin.JPG

“Autoritetet ruse duhet ‘të bëjnë gjithçka për të shmangur destabilizimin e vendit’”. Kështu deklaroi presidenti rus Vladimir Putin në një takim me anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit. Lajmin e bën të ditur Ria Novosti.

Putin foli për ‘përpjekjet’ që po bëjnë ata që i referohet si ‘njerëzit e këqinj’ për të ‘tronditur situatën brenda Federatës Ruse’ dhe është e nevojshme të sigurohet që në asnjë rast ata nuk do të lejojnë ta bëjnë këtë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Duhet të shmangim destabilizimin e Rusisë! Ukraina: Forcat tona po detyrojnë Wagner të largohet nga Bakhmut


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Ukraina: BE-ja do të përfaqësojë Poloninë, Hungarinë dhe Sllovakinë në OBT

Ukraina: BE-ja do të përfaqësojë Poloninë, Hungarinë dhe Sllovakinë në OBT