Putin: Kam shumë miq në Gjermani, kanë qëndruar me mua gjatë gjithë kësaj kohe, shkëmbej batuta me ta

Putin: Kam shumë miq në Gjermani, kanë qëndruar me mua gjatë gjithë kësaj kohe, shkëmbej batuta me ta

1676990431_Screenshot1.jpg

Vladimir Putin ka ende shumë miq në Gjermani, me të cilët mban kontakte dhe shkëmben batuta edhe tani. Kështu u shpreh vetë presidenti rus teksa foli në kongresin e Unionit të Industrialistëve dhe Sipërmarrësve. 

"Të gjitha këto miqësi kanë zgjatur, miqtë e mi të vërtetë gjermanë kanë qëndruar me mua, ne bëjmë dhe shkëmbejmë shaka"-tha Putin, i cili flet edhe gjermanisht pasi ka shërbyer si oficer i KGB-së në Gjermaninë Lindore.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Publikohen pamjet e rrëzimit të dronit amerikan në Detin e Zi! Raporti i OKB-së: Rusia ka kryer krime lufte


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë