Përjashtimi i Tushes nga PS/ Basha: Mund të bësh koka turku, por shqiptarët e dinë që peshku qelbet nga koka

Përjashtimi i Tushes nga PS/ Basha: Mund të bësh koka turku, por shqiptarët e dinë që peshku qelbet nga koka

Kreu i PD-së, Lulzim Basha

TIRANË- Përjashtimin e kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe nga PS, kryedemokrati Lulzim Basha e sheh si një taktikë të kryeministrit Edi Rama "për të larë duart". Në reagimin e tij, fill pas mbledhjes që Rama pati me kryebashkiakët, Basha tha se kreu i qeverisë e bëri Tushen "kokë turku", por shtoi se më i korruptuari është ai.

"Mund të lash duart me një kryebashkiak të korruptuar apo të bësh koka turku bedelët e tu në atë sallë, por shqiptarët e dinë mirë se peshku qelbet nga koka", shkruan Basha.

Bashkangjitur reagimit të tij, numri një i demokratëve ka publikuar edhe një foto ku Shqipëria renditet mes vendeve më të korruptuara në botë mes Zambisë dhe Marokut.  Rama mblodhi kryebashkiakët ku ua bëri të qartë që nuk do të tolerohen do t'u gjenden parregullësi në tendera, siç ishte rasti i Tushes, i akuzuar për shpërdorim detyre.

Postimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sifi: 09/07/2021 20:57

  Luli o eshte njeri pa ftyre ose eshte u manget nga trute.Po ti ke tre dosje per vjedhje te 230 milion dollareve dhe kater vrasjet e 21 Janarit dhe flet per Tushen ?Ti dhe mentori yt jeni peshkaqen qe keni qelbe gjithe Shqiperine me korrupsion galopant .Habiten shqiptaret se pse SPAKU nuk po hap dosjet e kryehajduteve te Opozites !

  Përgjigju
 • nebiu: 09/07/2021 17:25

  Po ka me mizerje e me kriminela e te qelbur se ju o shkerdhatat e gjoja partise "Organizata Kriminale pd". Ti me ate tmerrin shushunjen qoftelargun sali qeni, do te jepni shume llogari per krimet e mizorite qe i keni shkaktuar popullit shqiptar dhe Shqiperise.

  Përgjigju
 • likja: 09/07/2021 16:16

  Po te vjen rradha dhe ty o lul per vrasjet dhe vjedhjet qe i keni shkaktuar ketij populli

  Përgjigju
 • A...Zh: 09/07/2021 13:34

  Shqiptaret din per shume gjera o Lul qelbesi! Disa prej tyre: -Vjedhjen ne Rrugen e Kombit, Marreveshjen kriminale te Detit, 21 janarin, financimet ruse etj., etj.!

  Përgjigju
 • nuri.al: 09/07/2021 13:24

  ka te drejt luli kur thote qe shqipetaret edin mir. qe lulii nuk ka per tu bere asnjer kryminister .

  Përgjigju
 • njoftimi: 09/07/2021 13:23

  edhe ti Lulush e di me mire se kushdo tjeter pasi ti je me i qelburi pas berishes ne PD

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve