Qëllohet me kaçavidë në kokë biznesmeni shqiptar

ITALI-Një biznesmen shqiptar është qëlluar me kaçavidë në kokë pas një sherri me një bashkëkombës. Ngjarja ka ndodhur dje pasdite në Pratola Peligna, një fshati i vogël afër qytetit të L’Aquila, Abruzzo, ndërsa autori është një 48-vjeçar.

Sipas mediave italiane, pas debatit me biznesmenin 50-vjeçar të ndërtimit, ai e goditi me kaçavidë në kokë. I plagosuri pas mjekimit ndodhet jashtë rrezikut.

Policia është vendosur në kërkim të autorit dhe zbulimit të motivit të sherrit, që nga të dhënat e para mendohet se ka qenë një grua. 

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Amianti i groposur në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento