Qëlloi me armë zjarri në ajër, arrestohet 40-vjeçari në Mat! Iu gjetën edhe 4 pako me lëndë plasëse

Qëlloi me armë zjarri në ajër, arrestohet 40-vjeçari në Mat! Iu gjetën edhe 4 pako me lëndë plasëse

Arma dhe pakot plasëse të sekuestruara nga policia

Një 40-vjeçar, i identifikuar si Bujar Kurbneshi,  ka rënën në prangat e policisë, pasi ka qëlluar me armë zjarri në ajër, duke terrorizuar banorët.

Ngjarja u regjistrua në fshatin Prell dhe kanë qenë banorët ata që kanë marrë në telefon policinë, duke kërkuar ndihmë, pasi u ndjenë të rrezikuar nga plumbat. Policia bën me dije se pas kontrollit, Kurbneshit iu gjetën edhe 4 pako me lëndë plasëse.

Policia sekuestroi po ashtu edhe një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat, për veprime të mëtejshme.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë