Qeni i Biden kafshoi agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Qeni i Biden kafshoi agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Qeni i Joe Biden

Qeni i Presidentit Joe Biden ka kafshuar agjentët e Shërbimit Sekret Amerikan të paktën 24 herë, shkruajnë mediat amerikane. Nga disa dokumente të zbuluara nga të dhënat e Shërbimit Sekret Amerikan tregohet se si ka qeni i biden ka kafshuar agjentët.  

Të paktën 24 herë qeni ka kafshuar agjentët midis tetorit 2022 dhe korrikut 2023, duke përfshirë kafshimin e anëtarëve të Shërbimit Sekret në kyçin e dorës, parakrahut, bërrylit, belit, gjoksit, kofshës dhe shpatullës.

Dokumentet nuk dokumenetojnë domosdoshmërisht të gjitha rastet e kafshimit të qenit të Biden, pasi ato mbulojnë vetëm Shërbimin Sekret dhe jo raste të tjera që mund të kenë ndodhur në Shtëpinë e Bardhë ose stafin në Camp David në Maryland.

Qeni i familjes Biden, Komandanti, u largua nga Shtëpia e Bardhë në tetor të vitit të kaluar, një javë pasi një agjent i Shërbimit Sekret kërkoi trajtim mjekësor për kafshim të rëndë.

Sipas mediave, një kafshim në muajin qershor të vitit që kamë pas në parakrahun e një agjenti, bëri që ai të kishte nevojë për qepje.

Ndërsa në korrik, një  tjetër agjent u kafshua në dorë dhe iu deshën gjashtë qepje. Kafshimi shkaktoi një "plagë të thellë të hapur" dhe agjenti "filloi të humbiste një sasi të konsiderueshme gjaku".

Një agjent i lartë i paidentifikuar, ka këshilluar agjentët që mbrojnë familjen Biden, që t’i japin më shumë hapësirë qenit.

"Kafshimet e fundit të qenit na kanë sfiduar të rregullojmë taktikat tona operacionale kur Komandanti është i pranishëm. Ju lutemi jepni shumë hapësirë (duke qëndruar larg të terrenit nëse është e mundur)," shkroi agjenti.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale