Qeni i Macronit në një video sensibilizuese për adoptimin e kafshëve të braktisura

Qeni i presidenti francez Emmanuel Macron është “ylli” i një videoclipit, i cili ka për qellim të sensibilizojë sa më shumë qytetar në mënyrë që të adoptojnë sa më shumë kafshë të braktisura.

 “Historia ime nis me braktisjen... si unë 100,000  kafshë braktisen çdo vit në Francë. Gjatë Krishtlindjeve adoptoni!“, me këto fjalë shoqërohet videoja në të cilët paraqitet qeni i Macronit, i racës Labrador-Griffon.

Emri i qenushit është Nemo, ai u shfaq për herë të parë përkrah Macron në gusht 2017.Macron dhe gruaja e tij Brigitte thuhet se e blenë atë nga një qendër shpëtimi kafshësh për 250€ 

Presidenti Macron pasi ka rezultuar pozitiv me COVID-19 është vetëizoluar më datë 17 dhjetor.

1608732769_1608732720qeni.jpg

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Një ditë pas dorëheqjeve masive, ‘i vihet kyçi’ PD-së së Korçës! Qytetarët: Shkak Basha, vetëm gishtat ngre lart dhe asgjë