Qepë të mbushura nga zonja Albana

Qepë të mbushura

Përbërësit:

 • 12 qepë të mëdha
 • 1 gotë vaj
 • 2 domate
 • 2-3 thelpinj hudhër
 • 1 tufë majdanoz
 • 1/2 lëng mishi
 • Pak tul buke
 • Pak mbetje mishi të grira hollë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Pastrojmë qepët dhe i përvëlojmë për 20 minuta në ujë të vluar me kripë. Më pas u heqim pjesët e brendshme me kujdes dhe përgatisim mbushjen. Vendosim në zjarr një tenxhere me gjysmën e sasisë së vajit dhe skuqim pjesët e brendshme të qepëve të prera hollë. Shtojmë domatet pa cipë dhe fara të prera në feta të holla, tulin e bukës të zbutur në ujë dhe të shtrydhur mirë, mbetjet e mishit të prera hollë, hudhrën, kripën dhe piperin. Me këtë masë mbushim qepët, i vendosim në tavë, hedhim vajin e mbetur dhe i vendosim të piqen në furrë në temperaturë të ngadaltë. Kur të fillojnë të skuqen hedhim lëngun e mishit dhe i lëmë të përfundojë pjekja.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin