Qeveria hap ankandin fotovoltaik hibrid me kapacitet 300 KW! 17 maji, afati i fundit për dorëzimin e ofertës financiare

Qeveria hap ankandin fotovoltaik hibrid me kapacitet 300 KW! 17 maji, afati i fundit për dorëzimin e ofertës financiare

Ditën e sotme (15 janar), është hapur ankandi fotovoltaik hibrid me kapacitet 300 KW, që cilësohet si burim për prodhimin e energjisë së gjelbër në synimin që brenda vitit 2030 Shqipëria të jetë vend eksportues neto i energjisë elektrike.

Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës bën me dije se data 17 maj do të jetë afati i fundit për dorëzimin e ofertës financiare dhe teknike ndërsa theksoi se fituesi do të shpallet më 10 korrik.

Çmimi maksimal i pranueshëm do të jetë 59/97 euro për MW.

Pjesëmarrësit mund të marrin pjesë përmes projekteve të ndryshme me vendndodhje të ndryshme.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Publikohen pamjet/ Momenti kur forcat e policisë mësyjnë lokalin që administrohej nga djali i biznesmenit Ymer Lala

Publikohen pamjet/ Momenti kur forcat e policisë mësyjnë lokalin që administrohej nga djali i biznesmenit Ymer Lala