Qofte me gjizë të mbushura me proshutë nga zonja Albana

Qofte me gjizë të mbushura me proshutë

Përbërësit:

 • 7 lgj gjizë
 • 1 vezë
 • 8 lgj miell
 • 1 pako fryrës
 • Proshutë FIX
 • Djathë pice
 • Miell, vezë, galetë
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Përziejmë gjizën me vezën, shtojmë miellin dhe fryrësin. Krijojmë masën e brumit. Lagim duart me vaj, në mes vendosim proshutë dhe djathë të grirë. Mbyllim brumin si qofte. I kalojmë në miell, vezë, galetë dhe i skuqim në vaj të bollshëm.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull! Mjetet do duhet të përdorin aksin Tiranë-Durrës

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull! Mjetet do duhet të përdorin aksin Tiranë-Durrës