Qytetarët kërcejnë dhe shijojnë festën, Rama publikon pamje nga Karnavalet në Korçë dhe uron një ditë të mbarë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e pamjeve nga festa e Karnavaleve në Korçë.

Me argëtim muzikë dhe buzëqeshje, është çelur në këtë mënyrë sezoni turistik në qytetin e bukur të Korçës turistike.

Qytetarët kanë hequr maskën e anti-COVID dhe kanë veshur maskën e karnavaleve plot ngjyra.

Me këto pamje të veçanta të rilindjes së Karnavaleve të Korçës të cilat mbahen prej vitit 2008, kryeministri i ka uruar të gjithë një ditë të mbarë.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge