Qytetari nga Berati: Nuk kam shtëpi ku të karantinohem...më mirë të më marrë policia (VIDEO)

BERAT- Në qytetin e Beratit, ka lëvizje. Kryesish janë të moshuar, të cilët thonë se dalin për të marrë pensionin ose për të blerë ilaçe.

Një qytetar, vijon të qëndrojë në rruge, sepse thotë se nuk ka një shtëpi ku të qëndrojë. Janë gjëra që i ka bërë perëndia, thotë ai, por është në gjendje ekonomike shumë të keqe që jeton me mëshirën e të tjerëve.

"Dola, jam i vetmuar. Jetoj në një shtëpi që është e braktisur. Dola se s'kam ku rri, me çfarë të merrem. Virusi po erdhi le të vijë, s'kam ç'ti bëj. Me të ngrënë, ça na japin. Dy herë në javë, të martë dhe të enjte marr nga kisha, pastaj nga çfarë marr nga shoqëria, ndonjë lekë ndonjë diçka. Ndaç të më marrë policia, ndac dreqi, jam më mirë të futem, se nuk kam çfarë bëj, ku të vete. nga të jap drejtim. Janë gjëra që i ka bërë perëndia, qeveria zbaton ligjin", thotë ai.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento

Komente

 • Nese sje i Semure ,,qenke nje koqe dembeli..: 26/03/2020 13:17

  Nese je i shendetshem....dhe thua skam cfare te haje ! Shko dhe mere nje fshese,,fshije rruget e Qytetit dhe nga Njerezit do te maresh me teper ndima..

  Përgjigju
  • Te martofte shteti: 26/03/2020 18:23

   Po vendosni nje rend qe te njohe I pari te dytin se ju Mori lumi e ju nxori ne breg

 • Toni Tirane: 26/03/2020 13:07

  Ska ndonje azil ti marre keta ose ndonje shoqate per te pastrehet?

  Përgjigju
 • Shaban: 26/03/2020 12:24

  Futini nje dru qe te rrije ne ate shtepi te braktisur ku ka ndenjur deri dje. Maskarenjt mendojne qe do marrin shtepi meqe nje hall te ri po heq shqiperia. Vereni te pastroje rruget dhe e shihni sa deshire ka per pune qelepirxhiu.

  Përgjigju
  • rikja: 26/03/2020 14:17

   Po ca thua o ari, po kaq ti ka zene syte frika. E njef ti kte njeri apo arrite ne kete perfundim nga salloni i shtepise?Ishalla sdo kesh ti nevoje per ndihme nje dite or shok se shprsoj qe te jeret te sillen mw ty si po sillesh ti ne kete moment me nje hallexhi!×

Lajmi i fundit

John

Radhë të gjata mjetesh në Morinë, qytetarët e Kosovës dynden drejt Shqipërisë për fundjavë