Ralf Rangnick i thotë 'jo' Bayern Munich! Tre trajnerë refuzojnë bavarezët

Ralf Rangnick i thotë 'jo' Bayern Munich! Tre trajnerë refuzojnë bavarezët

Ralf Rangnick

Nuk mjafton të jesh Bayern Munich që mos refuzohesh. Pas Xabi Alonsos dhe Julian Nagelsmann, edhe Ralf Rangnick i ka thënë "jo" ofertës për të drejtuar në stol gjigantët e Evropës.

Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano bën me dije se Bayern Munich ishte në pritje të "po-së" zyrtare nga trajneri i kombëtares së Austrisë, teksa diskutimet ishin në fazë të avancuar.

Trajneri 65-vjeçar i ka thënë "jo" bavarezëve për arsye personale dhe do vijojë të jetë pjesë e stolit të Austrisë. Kështu, Bayern Munich do duhet të fillojë menjëherë bisedimet për trajnerin e ri. Epo, i katërti i vërteti.

Kujtojmë se në fundin e sezonit Thomas Tuchel ka njoftuar se do largohet nga stoli i Bayern Munich.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj