Rama, Basha, Berisha apo Meta? Ja cilin besojnë më shumë shqiptarët (Sondazhi)


Në luftën politike të intensifikuar shumë prej fillimit të vitit dhe ekstreme në muajt e fundit me retorikë të kundërt pyetja që shtrohet është se cilin nga politikanët besojnë shqiptarët se është më i sinqertë në deklarimet e tij? Nga liderët, për 46.9% e shqiptarëve më i sinqertë duket kryeministri Edi Rama, ndërsa i dyti vjen Basha me 16.3% dhe pastaj Berisha me Metën me nga 7.4%. Sipas sondazhit të fundit, nga i parafundit në 15 maj, kanë rritje Rama, Berisha, Basha dhe Meta, ndërsa Kryemadhi ka pësuar rënie.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF-së në Report TV: 85.7% e shqiptarëve kundër dhunës së opozitës ndaj KZAZ-ve


  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Rrugët kthehen në lumë nga shiu dhe breshëri në Pukë, i gjithë qyteti pa energji elektrike për shkak të motit të keq