Rama: Dalin në televizor duke hedhur mollët në rrugë sikur qeveria i ka braktisur! E vërteta është tjetër, synojmë 500 mld euro eksporte frutash

 

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur të gjithë kritikëve se qeveria nuk po mbështet fermerët. Në fjalën e tij nga Fieri u shpreh se bëjnë shfaqje nëpër rrugë, por në fakt e vërteta është ndryshe sepse produktet eksportohen.

“Sot është kulmi i kontrastit me fshatin që del në tv, me skenat e hedhjes së mollëve apo të qepëve në rrugë për të bërë shfaqjen e një dëshpërimi në emër të një braktisjeje ë qeverisë që nuk ekziston. Ka një të vërtetë tjetër, që ato produkte që dalin në tv duke u hedhur dhe nuk dalin ato tjerat që eksportohen janë shëmbëlltyrë e të ndenjurit pas. Të gjithë fermerët e kanë kuptuar dhe sot synojmë 500 mln euro eksporte. Pra po synojmë të arrijmë këtë gjysmë mld eksporte frutash, perimesh. Eksporte të një Shqipërie ndryshe nga çfarë tregojnë pasqyrat e deformuara të tv që fshihen pronarë që shantazhojnë. Kemi një Shqipëri që punon dyfishin e tokës sepse ne i vendosim në dispozicion ujin”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama-fermerëve: Nuk mund të lihet toka djerrë, këtë s’e pranojmë! Do bëjmë ligj me penalizim për ata që s’e punojnë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Shërbyesja që kapërceu gjykimet racore dhe ndryshoi botën e sportit! Vdekja në harrim dhe varfëri

Shërbyesja që kapërceu gjykimet racore dhe ndryshoi botën e sportit! Vdekja në harrim dhe varfëri