VIDEO/ Rama dhe Erdogan në një nga apartament e rinj në Laç, kryeministri batuta: Dola garant për dhëndrin turk që mori vajzën shqiptare! Presidenti turk: Po bëri numra, jam unë

 

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti turk, Recep Erdogan vizituan një nga apartamentet e rinj në Laç, ku nuk munguan batutat.

Rama tregoi 'historinë' se si djali i inxhinierit turk, u njoh e më pas u fejua me vajzën nga Laçi. Kryeministri tha me shaka se kishte qenë edhe ai bashkë me babanë e djalit për të kërkuar dorën e vajzës e se madje kishte dalë garantë për të në emër të Erdogan.

'Shefi i kantierit ka qenë fantastik. Djali i tij erdhi këtu për ta takuar të atin dhe mori nuse nga Laçi. Unë isha krushk nga ana turke. Shkova bashkë me babain të kërkonim dorën e vajzës. Dola garant në emrin tënd për atë djalin, i thash mos bëj numra se...", tha Rama.

Po me batutë u përgjigj edhe Erdogan, teksa tha: 'Nëse do bëjë numra, jam unë'.


Lajmi kryesor:

Erdogan lë Shqipërinë, u prit me përqafime nga Rama, pret shiritin e inaugurimit të lagjes së re me 522 banesa në Laç! Një shesh merr emrin e tij! Presidenti turk: I qëndruam vëllait pranë kur kishte nevojë


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë