Rama fotografohet në Itali në shoqërinë e stafit, kryeministri i përqëndruar në telefon

Rama fotografohet në Itali në shoqërinë e stafit, kryeministri i përqëndruar në telefon

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Itali, ndërsa është parë nën shoqërimin e stafit të tij teksa po shëtiste nëpër lagjen San Pellegrino. Mediat italiane shkruajnë se kreu i qeverisë i veshur me një kostum të errët, u ndal në një restorant të zonës bashkë me stafin e tij. Sot Rama pritet të takohet Unitus me Ministren e Universitetit dhe Kërkimeve Maria Cristina Messa. I pranishëm do të jetë edhe Paolo Orneli, këshilltar rajonal për zhvillimin ekonomik, tregtinë dhe zejtarinë, universitetet, kërkimin shkencor, start-ups dhe inovacionin.

 


Lajmi kryesor:

Bashkëpunimi me universitetet në Itali, Rama takim me rektorët e Universitetit të Romës: Do të rrisim numrin e mjekëve dhe të infermierëve! Sfidë e përbashkët frenimi i largimit të të rinjve


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës