Rama ndan fotot nga mbledhja në Këshillin e Sigurimit në OKB: Dita më krenare për Shqipërinë! E pranishme edhe Linda Rama

Rama ndan fotot nga mbledhja në Këshillin e Sigurimit në OKB: Dita më krenare për Shqipërinë! E pranishme edhe Linda Rama

Edi Rama në Këshillin e Sigurimit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një fotoalbum me momentet gjatë mbledhjes së nivelit të lartë që kryesoi në Këshillin e Sigurimit në OKB. Në albumin e ndarë, ku përveç fotove të kryeministrit apo presidentit të Ukrainës, vihet re edhe prania e bashkëshortes së tij, Linda Ramës.

E veshur me të zeza, Linda Rama ka ndjekur të gjithë takimin e kryesuar nga kreu i qeverisë. Ndërkohë, në fotoalbum Rama ka përzgjedhur edhe disa momente gjatë konferencës ku e pranishme është Olena Zelenska, bashkëshortja e Volodymyr Zelenskyt.

Krahas këtyre fotove, Rama e cilëson mbledhjen e djeshme si ditën me krenare të Shqipërisë në historinë e marrëdhënieve ndërkombëtare.

“MIRËMËNGJESI dhe me FotoALBUMIN e ditës më krenare të Shqipërisë në historinë e marrëdhënieve tona ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Mbledhja e djeshme (20 shtator) në Këshillin e Sigurimit u zhvillua me debate mes përfaqësuesit të Rusisë dhe Kryeministrit shqiptar.  Përfaqësuesi i Rusisë, u shpreh kundër të mbajtjes së fjalimit të presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ndërsa Rama iu përgjigj se duhet të ndalojnë luftën në Ukrainë dhe Zelensky s’do e mbajë fjalën.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Liderigolbal: 21/09/2023 14:52

  Bravo ja perplase mu ne s.me dokumentet njelloj si enveri ne mbledhjen e 81 partive ne moske. Tani vetem nje kenge duhet per Liderin global. I shallah e Mbajne anej Se knej sna duhet me

  Përgjigju
 • Ben: 21/09/2023 13:23

  Bravo sufllaqexhinj pergezojeni liderin suprem per arritjen e madhe, ahhhaa

  Përgjigju
 • flori: 21/09/2023 13:02

  Shqiperia po ecen me hapa shume te medhenj

  Përgjigju
 • kleada: 21/09/2023 12:48

  kudo qe shkon na perfaqeson denjessisht kryeministri Rama

  Përgjigju
 • Dua: 21/09/2023 12:47

  tjeter dite qe na ben krenare qe jemi shqiptar

  Përgjigju
 • Alketa: 21/09/2023 12:36

  Ju meritoni respektin maksimal nga Shqiptaret jeni kryeministri qe ka kontribuar me shume ne historin e Shqiperis dhe Shqiptareve????

  Përgjigju
 • Denisa: 21/09/2023 12:35

  Zoti Rama kjo perfaqesim i Shqiperis ne OKB si Presidente eshte fal jush fal punes se palodhur qe keni bere per vendin tone me marrdheniet nderkombtare dhe ju keni shume merita????

  Përgjigju
 • Tutu: 21/09/2023 10:42

  Gjynah qe nuk kishte dhe Zahon ne tavoline te mesonte , se do i duhej kur te trashegonte fronin…Rama eshte si ata qente me ze te trashe e kumbues po ne goje nuk kane asnje dhemb… duke pare ne cfare derexheje e ka katandisur Atdheun e tij , ajo mbledhje ishte thjesht nje grotesk provincial … nuk e di pse mu kujtua mbledhja e 81 partive komuniste ne Moske 1960… (nga nje votues i majte )

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën