Rama në Bruksel, takon Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi! Shoqërohet nga Mazi, Xhaçka dhe Balla (FOTO)

Edi Rama, Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi

Kryeministri Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në Bruksel për këshillin e 11 të Stabilizim Asociimit.

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka shpërndarë në rrjete sociale foto nga Brukseli, ku vihet re se Rama ka takuar Shefin e Politikës së Jashtme të BE, Josep Borrell dhe komisionerin europian për zgjerim, Oliver Varhelyi.

Në këtë takim Rama shoqërohet nga ministrja Olta Xhaçka, kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla dhe kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin, Zef Mazi.


Lajmi kryesor:

Integrimi në BE dhe rindërtimi, Rama sot në Bruksel, takon përfaqësuesit e lartë të BE-së! Shoqërohet nga Xhaçka, Mazi e Balla


Ora 13:31
Rama në Bruksel, takon Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi! Shoqërohet nga Mazi, Xhaçka dhe Balla
1 / 7
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
7 / 7
Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha