Rama: Në zgjedhjet e ardhshme do kemi komisionerë të depolitizuar sipas rekomandimeve të OSBE-së! E votojmë edhe pa PD (VIDEO)

Kreu i qeverisë Edi Rama tha se të gjitha në zgjedhjet e ardhshme do të kemi komisionerë të depolitizuar, dhe kjo do të votohet sipas rekomandimeve të OSBE-së, edhe nëse PD nuk merr pjesë.

"Të gjitha idetë respektive të çdo force politike janë legjitime por ajo që është e sigurt, është implementim i rekomandimeve të OSBE. Ne këtu nuk kemi çfarë diskutojmë. Kemi qenë të hapur për çdo palë, por në zgjedhjet e e ardhshme do kemi komisione zgjedhore të depolitizuara. Votat do t'i besohen njerëzve që nuk kanë asnjë lloj zelli në raport me partitë e tyre për të zgjedhur ligji", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Kongresi i PS-së në 29 shkurt! Rama: Rindërtimi 'prioritet i proriteteve'! PD duhet të ishte në parlament, por reformat shkojnë përpara


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)