Rama publikon fotot nga Vlora: Parku i shtëpisë së Pavarësisë po merr formë, hapësirë surprizuese

Rama publikon fotot nga Vlora: Parku i shtëpisë së Pavarësisë po merr formë, hapësirë surprizuese

Pamje nga Vlora

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë pasdite në rrjete sociale pamje nga qyteti i Vlorës, ku po merr formë Parku i Shtëpisë së Pavarësisë.

“Parku i Shtëpisë së Pavarësisë po merr formë si një hapësirë e re surprizuese për Vlorën e Rilindur turistike”, shkruan Rama.

Parku i Shtëpisë së Pavarësisë është projekt i Rilindjes Urbane të qytetit bregdetar të Vlorës, në hapësirën këmbësore nga rrethrrotullimi i Skelës deri tek porti.

Kjo do të lidhë bulevardin e ri 'Ismail Qemali' me Lungomaren.

Foto nga Vlora e publikuar nga kryeministri Edi Rama

/AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mondi: 09/02/2022 19:28

  Z .kryeminister.nuk mund te mburresh me vloren qe per mendimin tim e ke ber si pikturat e tua te pashitshme qe kur nuk te pelqejne e gris telajon .edhe vloren e ke bere si nje telajo e grisur

  Përgjigju
  • Bragjinie: 12/02/2022 02:03

   Mondi ke qene ne Vlore ti ndonjehere?!

  • Vlora: 11/02/2022 17:14

   Ik o Mondi mos i zbrit gomarit.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Uragani Ian godet Kubën! Florida përgatitet për erëra të forta dhe përmbytje

Uragani Ian godet Kubën! Florida përgatitet për erëra të forta dhe përmbytje