Tuneli i Llogarasë, Rama: Punimet vijojnë me ritme të larta! Vepër që shkurton kohën dhe rrit sigurinë rrugore drejt bregdetit të jugut

Punimet në tunelin e Llogarasë vijojnë me ritme të larta. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet duke thënë se kjo vepër shkurton kohën, ul kostot dhe rrit sigurinë rrugore drejt bregdetit të jugut.

Për ndërtimin e tunelit të Llogarasë ka fituar Konsorciumi turk, (bashkimi i kompanive Kompanitë turke Intekar Yapi Turizm Elektrik Insaat Sanayi Ticaret Limited Sirketi dhe Asl Insaat Taahhut Ve Sanayi Ticaret Limited Sirketi, ndërsa do të kushtojë 140 mln €!

Tuneli i Llogarasë lidh Urën e Shën Elizës me atë të Palasës me një gjatësi prej 5.9 km si dhe do të lidhet në hyrje dhe dalje të tij me dy ura 110 dhe 40 metra.   

A.M./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ergi: 24/09/2022 11:59

  Shyqyr tani te pakten do shkojm me qef ne jug e sdo kemi hallin e rruges

  Përgjigju
 • Po ky qënka miell more: 24/09/2022 11:38

  Olsi, Petrina, Ana, Lela, Esi, Ori, Gesù, Beni, Ilir, Çolja, Gezim, Beni, Ergi, Rean, Klea, Drni, Dea, Goni, Mondi, Luli, Demir, Dori.. Të gjithë anglezë me edukate dhe kultura që kanë komentuar pa shar e pa përdorur fjalë të pista. Shumë punë e mirë kjo e komentuesve me emra si në tregimet e abetares ????????

  Përgjigju
  • Partia: 24/09/2022 21:53

   Dhe populli yne jane nje. Vetem nje hall kemi, ishalla i ndan sa me pare tokat tone, pra te shtetit, neper "strategjike" dhe i lutemi shume qe nja 50Ha ti mbaje per vete ne Jale. Se gjynaf, eshte lodh shume i shkreti.

 • kesi: 24/09/2022 11:21

  po ndertoni e rindertoni rruge ne gjith vendin me standarte te larta e te gjitha kushtet e nevojshme e keshtu eshte rritur siguria rrugore

  Përgjigju
 • Luan: 24/09/2022 11:21

  Me hapjen e tunelit do shkojme per qef per te pi nai kafe masdite ne jug

  Përgjigju
 • tani: 24/09/2022 11:20

  keshtu po zhvilloni shume vendin se infrastruktura rrugore eshte shume e rendesishme per zhvillimin e shume fushave sidomos turizmi e transporti i mallrave

  Përgjigju
 • Alban: 24/09/2022 11:20

  Kjo do jete perla e sezonit veror te ardhshem

  Përgjigju
 • miri: 24/09/2022 11:19

  presim te perfundon punimet qe kur te shkojm me pushime te kursejm me shum koh e mos te lodhemi nga llogaraja

  Përgjigju
 • olsi: 24/09/2022 10:51

  uroj te kemi sa me shume investime te tilla se me vertete qe jane te mirepritura nga ne

  Përgjigju
 • petrina: 24/09/2022 10:51

  po shyqyr po sillni ca ndryshime ne vend se i kishin lene cop cop cdo rruge

  Përgjigju
 • ana: 24/09/2022 10:50

  nese vazhdon puna kshu me te tilla ritme, do e kemi jugun shume me afer per pak muaj

  Përgjigju
 • Lela: 24/09/2022 10:48

  Ky tynel do te na e bej rrugrn me te sigurt dhe do te arrim me shpejt ne dhermi

  Përgjigju
 • Esi: 24/09/2022 10:47

  Goxha pun e mir , fal keti projekti do te jemi me te sigurt dhe do te na shkurtoj shume rruge

  Përgjigju
 • Ori: 24/09/2022 10:45

  Fal keti tyneli do te arrim me shpejt ne destinacionin ton pasi sdo vuajm nga trafiku

  Përgjigju
 • Gesi: 24/09/2022 10:33

  Investime te panumerta po behen ne infrastrukturen rrugore ,ishalla mbaron sa me shpejt ky tunel ne Llogara sepse do na shkurtoje shume rruge

  Përgjigju
 • Beni: 24/09/2022 10:32

  Po behet cdo investim per ta zhvilluar Shqiperine por dhe per ti lehtesuar shume shqiptaret apo dhe turistet e huaj qe vijne ne vendet tona

  Përgjigju
 • Ilir: 24/09/2022 10:30

  Vepra te shkelqyera po beni cdo dite,mezi po pres te mbaroje ky tunel pasi do e kemi me te thjesht per te shkuar ne vendet e jugut

  Përgjigju
 • colja: 24/09/2022 10:30

  gati per sezonin e ardhshem tani dhe turistet do vijne me deshire pasi rruget e vendit tone kane ndryshuar jasht mase

  Përgjigju
 • gezim: 24/09/2022 10:27

  suksese dhe jemi duke par punime mjaft te mira ne vendin tone kjo ka per te na shkurtuar shum rrugen

  Përgjigju
 • beni: 24/09/2022 10:26

  shyqyr se ajo llogaraja nuk ngjitet te ngaterrohen zorret nga kthesat

  Përgjigju
 • Ergi: 24/09/2022 10:21

  Rrugetimi per ne bregdet do jete me i shpejte dhe me i sigurt fale ndertimit te ketij tuneli

  Përgjigju
 • rean: 24/09/2022 10:18

  cfar bukurie kur shikon qe punohet kaq shume ne vendin tone

  Përgjigju
 • klea: 24/09/2022 10:16

  mezi e presim hapjen e ketij tyneli i cili do na shpetoje shume kohe

  Përgjigju
 • drni: 24/09/2022 10:15

  uroj te ndertohet sa me shpejt te jet sa me cilesor dhe sa me i sigurt kjo eshte bere super pasi shkurton rrugen por dhe shmang shume kthesa te rrezikshme

  Përgjigju
 • deni: 24/09/2022 10:14

  uroj te ndertohet sa me shpejt te jet sa me cilesor dhe sa me i sigurt kjo eshte bere super pasi shkurton rrugen por dhe shmang shume kthesa te rrezikshme

  Përgjigju
 • goni: 24/09/2022 10:14

  uroj te ndertohet sa me shpejt te jet sa me cilesor dhe sa me i sigurt kjo eshte bere super pasi shkurton rrugen por dhe shmang shume kthesa te rrezikshme

  Përgjigju
 • Mondi: 24/09/2022 10:11

  Shofim te tilla punime ne te gjitha akset e vendit dhe kuptojm sa shume kemi perparuar ne infrastrukturen rrugore.

  Përgjigju
 • Luli: 24/09/2022 10:11

  Projekt me te vertet qe duhej realizuar se keshtu na shkurtohet shume distanca e kursejm koh se sikim me nga llogaraja

  Përgjigju
 • Demir: 24/09/2022 10:10

  Me keto ritme pune ky tunel do te pwrfundoj shume shpejt

  Përgjigju
 • Dori: 24/09/2022 10:09

  Ju punoni per te miren tone dhe ne ju falenderojme shume qe po na i beni rruget qe te ecim te sigurt

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Ishte liruar pak burgu pak kohë me parë, kush është Martin Bardhi! Tentoi të vrasë me armë Saimir Reçin bashkë me të birin

Ishte liruar pak burgu pak kohë me parë, kush është Martin Bardhi! Tentoi të vrasë me armë Saimir Reçin bashkë me të birin