Rama publikon videon: Arsyeja pse Fushë-Kruja nuk u përmbyt siç ndodhte kur qeveriseshin nga politika e sharjeve dhe akuzave

TIRANË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një video ku vë në pah ndryshimin në Fushë-Krujë, pas ardhës së PS-së në pushtet, investime këto që për të janë faktor kryesor që shmangien e përmbytjeve këtë vit.

Rama nuk i kursen as ironitë për paraardhësitë e tyre.

“Mirëmëngjes dhe me arsyen pse hyrje-dalja e Fushë - Krujës bashkë me qindra banesa e familje nuk u përmbytën këtë herë, siç përmbyteshin 3 e 4 herë në vit kur qeveriseshin nga të mbyturit në politikën e sharjeve, shpifjeve, akuzave, e pastaj mbeteshin me javë në llucë e në lagështirë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

 

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

 • Bubqi: 13/01/2021 14:08

  Je i pa pane Edi ec para qente mbrapa.

  Përgjigju
 • robi: 13/01/2021 08:12

  Epo kur ishte pd leshelija ne pushtet nuk e kishte njeri mendjen tek populli dhe hallet e tij por cdo dite ndaheshin tenderat me lesheline qe pastaj rruget ngeleshin rrugeve si ajo qe beri ministri i leshelis Elbasan Tirane . Pastaj mblidheshin ne darke dhe ndanin paret e droges qe sillte Muli horri nga Republika e Lazaratit president i se ciles ishte ai vete .Ec perpara o Gjigand se populli dhe kesaj here e ka ndare mendjen per ty kryeminister dhe me nje vote plebishitare mbi 60% kurse leshelija te shkoje ne te s"emes bashke me Nafije dybekun fallxhoren e leshitlikes.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Koncert në kohën e COVID-19/ Këngëtarët dhe spektatorët e shijojnë brenda flluskave plastike individuale