Rama i 'prerë' ndaj naftëtarëve: Dilni nga greva ose nuk ka bisedime

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama duket i palëkundur në qëndrimin e tij ndaj naftëtarëve të Ballshit.

Ai i bën thirrje sërish atyre që të ndërpresin grevën dhe të ulen të bisedojnë për të zgjidhur problemet e tyre.

Përmes një postimi në Tëitter ai shkruan se pa dalë ata nga greva mund të bisedojnë.

"Keqardhje për refuzimin për të ndërprerë grevën në Ballsh,sepse pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim!Ideja se duke u futur në grevë mund t'i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar. Me t'u ndalur greva ulemi bisedojmë vëllazërisht" - shkruan Rama në Twitter


Lajmi kryesor:

Naftëtarët: Cakto datën dhe orën! Një përfaqësi do vijë në Tiranë, por grevën s'e ndalim! Rama: I keqardhur! Nëse s'dilni nga greva, s'ka bisedime


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017