Rama takon dy djemtë shqiptarë në akademinë amerikane: Do sjellin dijen e tyre në shërbim të atdheut

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në SHBA ka takuar dy djem shqiptarë që janë pjesë e akademisë amerikane ‘West Point’. Rama ka shpërndarë foton me dy djemtë, duke shkruar se ata do sjellin në shërbim të atdheut dije dhe kulturën e përfituar aty.

“Kënaqësi të ndjehesha më i shkurtri mes dy djemve shembullorë shqiptarë të Akademisë West Point, të cilët do të sjellin në shërbim të atdheut, dijen dhe kulturën ushtarake të fituar në këtë qendër të ekselencës amerikane”, shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Rama në akademinë Ushtarake në New York, shoqërohet nga Kim: Bashkëpunim për binjakëzimin me FA-në shqiptare


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Aktorja Charlize Theron jep mesazhin: Të ‘zhduken’ patentat e vaksinave, vendet t’i prodhojnë vetë! Të zbatojmë qëllimin e OSBH për imunitetin e tufës