Rama takohet me presidentin Macron, çfarë biseduan dy zyrtarët e lartë (VIDEO)

Në Jerevan të Armenisë po mbahet Samiti i Frankofonisë, në të cilin ka marrë pjesë edhe kryeministri i vendit tonë, Edi Rama.

Me anë të një postimi në Instagram, Rama ka publikuar një video bashkë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Në përshkrimin e videos Rama shkruan se ka biseduar me Macron për bashkëpunimn mes dy vendeve dhe për vizitën e tij në Tiranë.

Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë.

Edi Rama, kryeministër

ke.mu./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Ben Tironci: 12/10/2018 19:12

    Hallall plako...

    Përgjigju