Rama takon Mitsotakis në New York: Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur

Rama takon Mitsotakis në New York: Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka rinisur udhëtimin e punës për në Nju Jork, që e anuloi ditën e shtunë, pasi vendi u trondit nga një tërmet 5.8 ballë i shkallës Rihter. Ai ka shpërndarë një foto nga shtrëngimi i duarve me Mitsotakis, bashkangjitur se cilës shkruan:  “OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e Greqisë, Kiriakos Mitzotaqis. Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur”. 


Lajmi kryesor:

Zbardhet takimi/ Mitsotakis- Ramës: Plotësoni kërkesat e BE-së dhe keni 'PO' nga Greqia! Gati t'ju ndihmojmë pas tërmetit (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama: Rritja e pagave bëhet në 2 hapa brenda 1 viti! Njëra bëhet tani dhe tjetra në buxhetin e vitit të ardhshëm

Rama: Rritja e pagave bëhet në 2 hapa brenda 1 viti! Njëra bëhet tani dhe tjetra në buxhetin e vitit të ardhshëm