Rama thumbon mungesën e Malit të Zi në 'Open Balkan': Pret të futet vitin tjetër në BE, por të shohim nëse do futet apo jo! Ne na sheh më mbrapa

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar mungesën e Malit të Zi në nismën e 'Open Balkan' duke thënë se ajo nuk bashkohet se na sheh ne si vene pak më mbrapa dhe shpreson se vitin tjetër do të hyjë në BE. Do ta shohim do hyjë apo jo tha Rama por kur të hyjë atëherë do të përkrahë nismën 'Open Balkan'.

“Mali i Zi pret që të futet vitin tjetër në Bashkimin Europian. Këtë gjë ma ka thënë kryeministri vetë. Unë e mirëkuptoj dhe i kam thënë që vitin tjetër ju prisni që të futeni dhe po u futët ne do u kemi avokat më shumë për Ballkanin e Hapur për ta mbrojtur. Por të shohim nëse do futet apo jo. Unë uroj që vërtetë të futet në BE. Nuk e kemi informacionin që qenka gati kjo punë. Kur ta futi Bashkimi Europian. Jam i bindur që do ta mbështesin Ballkanin e Hapur, se ne na shikon si vende që jemi pak më mbrapa. Nëse nuk futet ne i kemi thënë Bujrum hajde futu këtu tani se BE nuk e detyrojmë ne kur na fut", tha Rama


Lajmi kryesor:

'Open Balkan' në Beograd! Rama-Vuçiç-Dimitrov: Kjo nismë që njerëzit tanë të jetojnë më mirë, në dhjetor në Tiranë deklarojmë fitoret e deritanishme! Pas një viti e gjysmë asnjë pengesë në kufi


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?