Raste pozitive në Kukës frikësojnë moshën e tretë, sot shumë pak në rrugë: Të paktën të kemi njerëz në varrim

Rastet pozitive në qytetin e Kukësit duket se i ka frikësuar pensionistët të cilët shumë pak dolën në parkun e qytetit në orët e liridaljes, ndryshe nga e shtuna e kaluar ku dalja e pensionistëve ishte e madhe, sot të moshuarit preferuan të mos dilnin. Ata pak pensionistë që dolën u shprehën për liridalje të paktën dy herë në javë.

"E falënderoj kryeministrin që ka menduar për kategorinë tonë. Kjo është për të mirën tonë, për të mirën tonë, për të mos shkuar në botën tjetër. Ky e ka për të mirën e popullit, por edhe brenda nuk po rrihet shumë. Duhet më shumë orë për lëvizje. Sot pensionistët janë frikësuar se kemi lajme që në Kukës janë infektuar.

Për të vdek kemi për të vdek, se s'ka ngel kush pa vdekur, por të paktën të na fusin në dhe të tjerët jo pa të prek me dorë shtëpia. Mirë është me ndenjur brenda,"-shprehet një i moshuar.

"Po e shijojmë pak këtë, hajd më deri në 11. Duhet me u ruajt vetë se s'po na thotë njeri me dal ose jo,"-deklaron një tjetër.

"Kjo është mirë, pozitive, sepse Kukësi tani ka patur disa pasojë edhe për mungesë të mos zbatimit të rregullave. Edhe ne po e gëzojmë këtë ditë, këto dy tre orë. S'kemi ku shkojmë edhe nëqoftëse kemi orë më shumë,"-thotë një tjetër pensionistë.

"Kam dalë vetëm javën e kaluar dhe këtë herë. Faleminderit edhe për kaq se mirë është të rrimë në shtëpi për të luftuar këtë sëmundje. Mirë është të dalim dy herë por faleminderit edhe kaq,"-shprehet një e moshuar në Kukës.

Në Kukës kishte edhe nga ata pensionistë të cilët  ndihmuan punonjësit e gjelbërimit të shërbimeve publike të bashkise, të cilët po mirëmbanin lulishten kryesore të qytetit tepër të frekuentuar nga mosha e tretë.


Lajmi kryesor:

E shtuna e dytë e pensionistëve/ Të moshuarit: Lëvizëm se na u ndryshkën bulonat, në Elbasan kundër masave: Unë dua të bredh sa andej këtej


Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?×

Lajmi i fundit

John

Covid nuk i ndal dasmat/Në Durrës hetohet dhe gjobitet pronari i një lokali, nuk u respektua distancimi fizik