Real Madrid ultimatum për Luka Modric, kapiteni tërhiqet nga kombëtarja

Real Madrid ultimatum për Luka Modric, kapiteni tërhiqet nga kombëtarja

Luka Modric

Luka Modric është simboli i Real Madrid. Në moshën 37-vjeçare, kroati ka edhe pesë muaj kontratë me "Galaktikët". Skuadra e milionerëve kërkon që të rinovojë me kroatin, duke i vendosur kusht që të tërhiqet nga futbolli ndërkombëtar.

"Onefutboll" bën me dije se Real kërkon ta vendosë me "shpatulla pas murit" kapitenin e Kroacisë, që të lërë kombëtaren e tij dhe të fokusohet te ekipi spanjoll, duke parë edhe moshën e tij.

Kjo do të ishte një goditje e rëndë për skuadrën kroate, pasi Modric është kapiteni që ka vendosur rekord me paraqitjet e tij. Deri më tani ka luajtur 162 ndeshje, duke shënuar 22 gola.

Me kombëtaren kroate, Modric fitoi medaljen e bronztë në Botërorin "Katar 2022". Veç tij, edhe sulmuesi Karim Benzema dhe mesfushori Toni Kroos do të jenë së shpejti pa kontratë te Real Madrid, teksa pritet oferta e re për ta.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

‘Minuta Zero’/ Gjermani bën shqiponjën, tifozët kuqezinj në Dusseldorf para ndeshjes me Spanjën: Shpresa humb e fundit

‘Minuta Zero’/ Gjermani bën shqiponjën, tifozët kuqezinj në Dusseldorf para ndeshjes me Spanjën: Shpresa humb e fundit