Reçel kumbulle në tepsi nga zonja Albana

Reçel kumbulle në tepsi

Përbërësit:

  • 2 kg kumbulla
  • 1 kg sheqer
  • 5 copëza kanelle
  • 1 limon
  • 1 gotë ujë
  • Hidersha / barbarozë

Përgatitja:

Në një tepsi vendosim sheqer dhe kanellë, shtrojmë kumbullat që i kemi ndarë për gjysmë. I spërkasim me lëng limoni dhe pak ujë, shtojmë hidersha ose barbarozë dhe sërish sheqer përsipër. E mbulojmë me letër guzhine për t'u pjekur në furrë në 170 gradë për 100 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën