Reforma zgjedhore, Gjiknuri zhvillon takim me Alibeajn dhe përfaqësues të ODIHR-it: Diskutuam mbi angazhimin për të rikuperuar kohën e humbur

Reforma zgjedhore, Gjiknuri zhvillon takim me Alibeajn dhe përfaqësues të ODIHR-it: Diskutuam mbi angazhimin për të rikuperuar kohën e humbur

Damian Gjiknuri, Enkelejd Alibeaj, përfaqësuesit e ODIHR-it

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri zhvilloi sot një takim me kreun e Grupit Parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj dhe përfaqësuesit e ODIHR-it , në kuadër të diskutimeve për Reformën Zgjedhore.

Përmes një postimi në Facekoo, Gjuiknuri tha se diskutuan mbi procesin e reformës dhe angazhimin e përbashkët për të “rikuperuar” kohën e humbur.

“Bashkë me kolegun e opozitës Enkelejd Alibeaj, në cilësinë e bashkëkryetarëve të Komisionit të Posaçëm Parlamentar të Reformës Zgjedhore, zhvilluam një takim me përfaqësuesit e ODIHR-it. Diskutuam mbi procesin e reformës, angazhimin e përbashkët për të rikuperuar kohën e humbur dhe ndihmën që do të mund të japë OSBE/ODIHR për komisionin”, shkroi Gjiknuri.

Më 9 qershor Kuvendi miratoi përbërjen e Komisioneve për Reformën zgjedhore dhe atë Territoriale.  Komisioni përbëhet Komisioni nga 18 anëtarë, ku mazhoranca socialiste do të ketë 9 anëtarë, PD-ja 6 anëtarë dhe anëtarët e tjerë janë Fatmir Mediu, Shpëtim Idrizi dhe Petrit Vasili. PS ka caktuar si bashkëkryetar Sekretarin e Përgjithshëm, Damian Gjiknuri, ndërsa opozita i është përgjigjur në këtë pozicion me kreu e grupit, Enkelejd Alibeaj. 

 

D.GJ/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz