Renditja/ Bylisin s'e ndal as transferta, Apolonia 'shkërmoq' Lushnjën në derbi! Flamurtari bind në shtëpi, fiton AF Elbasani

Renditja/ Bylisin s'e ndal as transferta, Apolonia 'shkërmoq' Lushnjën në derbi! Flamurtari bind në shtëpi, fiton AF Elbasani

Korabi feston suksesin

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri u rikthye në fushë këtë të mërkurë për javën e 12-të. Duke nisur nga ora 13:30 në fushë zbritën dhjetë ekipe. Bylisi s'i diskutoi tri pikët në udhëtim me Burrelin, duke mbajtur kreun me distancë nga ndjekësit. Për skuadrën e Bellait shënuan Perlata Verneza dhe Emini, duke përmbysur golin e Dedgjonajt, teksa në fund për mallakastriotët pati edhe karton të kuq.

Në "Loni Papuçiu" të Fierit, Apolonia fitoi 4-1 me Lushnjën në derbin e Myzeqesë. Për fierakët shënuan Asllanaj, Trifoni, Omeri dhe Maksuti, duke zhvlerësuar golin e Tabakut në minutën e 49-të. Interesant fakti se të pestë golat u shënuan në pjesën e dytë.

Në Vlorë, Flamurtari vendas fitoi 2-1 me Luzin. Për djemtë e Emiliano Çelës shënuan Imami dhe Zogaj në secilën pjesë, teksa Itodo shkurtoi shifrat në fundin e ndeshjes.

Korabi fioti 4-0 me Tomorin duke mos e diskutuar fitoren në Peshkopi. Taulant Marku shënoi dopietë në minutat 30-të dhe 38-të, ndërsa Shehu dhe Geci shënuan në pjesën e dytë.

Tri pikë siguroi edhe AF Elbasani që mundi 3-1 Kastriotin duke nisur nga ora 17:00. Greca në minutat 13-të dhe 39-të, si edhe Hasani në të 53 minutë i dhanë tri pikë skuadrës së Nevil Dedes që merr vendin e dytë dhe ndjek Bylisin kryesues. Nesër më 13:30 është në program Besa - Vora.

Pas ndeshjeve të sotme, Bylisi me 29 pikë vijon të jetë në krye të renditjes, ndjekur nga AF Elbasani me 25 pikë si edhe Apolonia e Flamurtari me 24 pikë. Në fund Besa, Burreli, Tomori dhe Luzi.

Renditja

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi