Renditja e FIFA-s për qershorin, mësoni pozicionin e Shqipërisë! Kosova humbet tre pozicione, Argjentina në krye

Renditja e FIFA-s për qershorin, mësoni pozicionin e Shqipërisë! Kosova humbet tre pozicione, Argjentina në krye

Kombëtarja

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve për muajin qershor. Kombëtarja shqiptare ndodhet në pozitën e 66-të, duke mos lëvizur nga ajo pozitë e cila ishte edhe në renditjen e disa javëve më parë. Ndërkohë Kosova ka humbur tre vende duke u gjendur në vendin e 105-të.

Renditja e vendeve të para

Shqipëria - Fitoret në miqësoret me Lihtenshtejnin e Azerbajxhanin dhe humbjea ndaj Italisë e barazim kundër Kroacisë në Euro 2024 nuk e kanë ndryshuar pozitën e ekipit. Tanët ndeshjen e radhës e kanë më 24 qershor kundër Spanjës në Dusseldorf, po për Euro 2024.

Pozicioni i Shqipërisë

Dardanët e Franco Fodës, të cilët u mposhtën 3-0 miqësoren përballë Norvegjisë, tani mbajnë pozitën numër 105 në renditjen e FIFA-s. Ndërkohë që sërish në krye mbetet Argjentina.

Pozicioni i Kosovës

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Gianluigi Buffon merr postin e rëndësishëm në kombëtaren e Italisë

Gianluigi Buffon merr postin e rëndësishëm në kombëtaren e Italisë