Report TV me shtëpi të re, një dolli në emër të gazetarisë (VIDEO)

TIRANË- Në ambientet e një godine krejtësisht të re, ka filluar një epokë tjetër për Report Tv.

Puna në shtëpinë e re nisi prej 2 muajsh, e për të shënjuar këtë moment të rëndësishëm, u organizua një festë,  pjesë e së cilës ishin vetëm ata, stafi që çdo ditë punon me profesionalizëm për të sjellë tek shikuesit atë që është motoja e kësaj medie: “e vërteta me çdo kusht”. 

Këtë investim të ri gazetari Carlo Bollino e cilëson si një “detyrim” ndaj punonjësve për të rritur cilësinë e punës, ashtu siç Report Tv “i ka hije” në rrugëtimin e një dekade.

Profesionalizmi është kryefjalë e punës së çdo dite që nis që nga ai vetë, për të vijuar më pas me redaksinë e informacionit, gazetarët, montazhierët, operatorët, drejtuesit e emisioneve që, përveç figurave besnike të ekranit tonë,  këtë sezon të ri  i janë bashkuar edhe mjaft personazhe të njohur të televizionit, shumë prej tyre edhe të rikthyer aty ku e nisën.

Që prej 25 shtatorit 2022, Report Tv hyri në një shtëpi të re, në një godinë më të madhe, me një investim të jashtëzakonshëm në infrastrukturë, me një staf të zgjeruar në të gjitha hallkat thelbësorë të televizionit, me një sinjal high definition të shtrirë në gjithë territorin kombëtar, për të “shpërblyer” shikuesin besnik që na ka zgjedhur ne për t’u informuar në kohë reale për çdo lajm të fundit.

B.K./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • www.youngtribune.com: 05/12/2022 02:06

  Report TV televizioni i lajmit pa censure. Urime dhe suksese nga Los Angeles.

  Përgjigju
 • Ilirjan: 04/12/2022 18:15

  Ta gezoni... Urime dhe qofshi gjithmone ne anen e te VERTETES, sic keni qene... Auguri!

  Përgjigju
 • Kistra: 04/12/2022 14:44

  Urime Report Tv! Faleminderit Carlo!

  Përgjigju
 • Ardenica: 04/12/2022 13:20

  Urimet me te mira per gjithe stafin e Report Tv., me i ndjekuri dhe ivetmi qe pasqyron realtetin.

  Përgjigju
 • Wisdom: 04/12/2022 12:41

  Congratulations Report TV Mendoj qe eshte nje nga mediat me serioze Kenaqesi t’ju ndjekesh ju

  Përgjigju
 • Komshiu: 04/12/2022 11:39

  Karlo flitej se do ngrihej nje kulle aty, por ti je Zoteri dhe e ktheve rrangallen mes lagjes ne nje vend dinjitoz. Faleminderit dhe ju mirpresim si gjithmone per pjatat shqiptare te lokali yne juve dhe gazetareve fantastik te Reportit. Kullat e vetme ne lagje i ka ngrit vetem Dhondrri Berishes prandaj lef. Respekt

  Përgjigju
 • Tami: 04/12/2022 07:47

  Media me serioze, e vertete dhe profesionale ne Shqiperi. Kjo i dedikohet z. Bolino, qe ka dhene nje leksion dhe mesazh qytetarie dhe profesionalizmi per gjithe mediat dhe gazetarine ne Shqiperi. Ju ndjekim me kenaqesi, ta gezoni ndertesen e re, e meritoni!

  Përgjigju
 • Drini: 04/12/2022 01:54

  Congratulations! Media e vertet ne Shqiperi

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

I jashtëzakonshëm Vedat Muriqi i shënon super gol Real Madridit (VIDEO)

I jashtëzakonshëm Vedat Muriqi i shënon super gol Real Madridit (VIDEO)