Revoltë në Korçë! Presidenti s'u jep rrogat, Skënderbeu bojkoton stërvitjen

Ekipi i futbollit të Skënderbeut ndodhet në një situatë kaotike sepse prej kohesh futbollistët nuk kanë marrë rrogat, raporton gazetarja e Report Tv në Korçë, Gladiola Hoxha. Ditën e sotme ekipi i Skënderbeut ka vendosur të mos dalë në stërvitje duke shprehur në këtë mënyrë reagimin e tyre për shkak të mospagesës.

Kjo cështje është biseduar edhe më herët nga lojtarët me trajnerin Ilir Daja. Ky i fundit është munduar ti qetësojë lojtarët, por ata kanë qenë të vendosur duke braktisur fushën në shenjë revolte. Presidenti Takaj nuk ka bërë ende reagimin e tij dhe pse behet e ditur se ky problem ka prekur jo vetëm klubin e Skënderbeut por edhe të tjerë kanë të njëjtin problem.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID