Rey Manaj 18 gola këtë sezon, trajneri i Sivasspor: E kërkojnë në Francë dhe Spanjë, duam 15 milionë euro për të

Rey Manaj 18 gola këtë sezon, trajneri i Sivasspor: E kërkojnë në Francë dhe Spanjë, duam 15 milionë euro për të

Rey Manaj

Rey Manaj shënoi golin e 14 këtë sezon në Superligën e Turqisë me Sivasspor dhe të 18-tin në të gjiha kompeticionet. Forma e mirë e lushnjarit ka bërë që për të të ketë interes nga Franca, Spanja apo Arabia Saudite dhe Katari. Klubi turk kërkon 15 milionë euro për të lënë të lirë shqiptarin.

Për performancat e shkëlqyera të sulmuesit shqiptar, foli edhe trajneri i Sivasspor, Bülent Uygun. Ai zbuloi se për lushnjarin ka interes nga Spanja dhe Franca, ndërkohë që përcaktoi dhe shumën që kërkon klubi për ta lënë të lirë.

“Ka interesim për Manajn nga Franca dhe Spanja. Po ashtu kanë kërkuar informacion për të dhe nga Arabia dhe Katari, ku gjithashtu ka skuadra që e duan. Në fundin e sezonit ne do të ulemi dhe do të flasim me palët e interesuara dhe më pas do të vendosim. Ne kërkojmë 15 milionë euro për ta lënë, pasi ai është një lojtar i rëndësishëm për ne dhe që ka kontratë me klubin. Pa dyshim që do të marrim një vendim në të mirë të të gjitha palëve", tha trajneri.

Këtë sezon Manaj ka shënuar 14 gola në Superligën turke, duke barazuan një emër si Icardi dhe më mirë se 27-vjeçari ka bërë vetëm Edin Dzeko, sulmuesi i Fenerbahce që ka shënuar 18 gola.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin