Rey Manaj shkëlqen edhe pa shënuar, sulmuesi i Kombëtares në formacionin e javës me notën më të lartë

Rey Manaj shkëlqen edhe pa shënuar, sulmuesi i Kombëtares në formacionin e javës me notën më të lartë

Rey Manaj

Sulmuesi i Kombëtares, Rey Manaj është përzgjedhur në majën e sulmit për raundin e 37-të në elitën e futbollit turk. Manaj ka merituar notën 8.3 e cila është më e larta mes 11 emrave që janë në formacion.

Sivasspori i Manaj fitoi 1-3 në udhëtim kundër Istanbulspor, teksa lushnjari asistoi në minutën e 54-t për golin e tretë. Paçka se nuk shënoi vetë, Manaj sërish është lider për ekipin dhe në Turqi janë dashuruar me lojën e 27-vjeçarit.

Ai pritet të jetë pjesë e listës që Sylvinho do të shpallë për në Euro 2024. 22 golat e këtij sezoni e kanë bërë Manajn të shumëkërkuar nga klubet më në zë të Turqisë dhe jo vetëm, teksa ai ka merituar rikthimin me kombëtaren shqiptare.

Formacioni

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet