Rikthimi i gjelbërimit dhe funksionimit të aktiviteteve sportive, Bankers Petroleum Albania investon në shkollën “Hekuran Maneku” në Patos

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Hekuran Maneku” në qytetin e Patosit kanë mundësi të ndjekin mësimin, por edhe aktivitetet sportive në mjedise të rehabilituara falë investimit të Bankers Petoleum Albania.

Shkolla, e cila ndodhet në lagjen 29 Marsi, i shërben çdo vit 277 nxënësve nga klasa e parë deri në klasën e nëntë. 

Investimi i Bankers Petroleum Albania përfshin rikthimin e gjelbërimit dhe funksionim sa më të mirë të aktiviteteve sportive në shkollë. Një risi e kësaj shkolle janë mjediset e përshtatshme për zhvillimin e kompeticioneve të ndryshme sportive ndërmjet shkollave, apo aktiviteteve të ndryshme.

Sipërfaqja totale ku shtrihet shkolla “Hekuran Maneku” është rreth 6,600 m2.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Helikopteri ‘kap’ parcelat me kanabis, asgjësohen rreth 30 mijë bimë narkotike! Vetëm një në pranga (VIDEO)

Shkodër/ Helikopteri ‘kap’ parcelat me kanabis, asgjësohen rreth 30 mijë bimë narkotike! Vetëm një në pranga (VIDEO)