'Rilindja' e Rashford, Manchester United prek Champions League (VIDEO)

'Rilindja' e Rashford, Manchester United prek Champions League (VIDEO)

Festa e United pas golit

Manchester United fitoi 1-0 me Brentford për javën e 25 që ishte e prapambetur në Premier League. Një gol i Rashford bëri që "Djajtë e Kuq" të merrnin tri pikë me vlerë, që i dërgon në vendin e katërt në renditje, duke qenë momentalisht në Champions League.

Ndeshja nisi mirë për vendasit, që në "Old Traford" iu falën golit të Marcus Rashford në minutën e 27 të ndeshjes. Pas asistit të Sabitzer, sulmuesi anglez nuk e pati të vështirë të dërgonte sferën në rrjetë.

I rilindur këtë sezon, Rashford pa marrë "për dore" të tijtë, duke i rikthyer te pikët e plota pas dy humbjeve dhe një barazimi. Me 53 pikë, njëjtë sa Newcastle, United renditet në vendin e katërt. Te Brentford, shqiptari Thomas Strakosha qëndroi në stol.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

EMRAT/ Ndezën zjarr dhe dogjën sipërfaqe të mëdha toke dhe tre godina, arrestohen 2 persona në Durrës

EMRAT/ Ndezën zjarr dhe dogjën sipërfaqe të mëdha toke dhe tre godina, arrestohen 2 persona në Durrës