Rindërtimi i shtëpive nga tërmeti në Korçë, Rama poston foton e ditës nga Floqi

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot familjet e prekura nga tërmeti i tre muajve më parë në fshatin Floq në Korçë. Ai ka ndjekur nga afër ecurinë e punimeve për rindërtimin e shtëpive të banorëve, ndërsa ka postuar dy foto në rrjetet sociale.

"Në fshatin Floq të Korçës, ku po rindërtohen shtëpitë e rrënuara nga tërmeti i qershorit" shkruan Rama në Instagram, teksa ka shpërndarë një foto me fëmijët dhe banorët e fshatit. Ndërsa në Facebook ka postuar një foto me një të moshuar duke e cilësuar si foton e ditës.

Si pasojë e lëkundjeve të shumta që pasuan tërmetin në juglindje në 1 qershor u dëmtuan shumë banesa në fshatrat Floq,  Qafzez e në Vidohovë, ndërsa banorët u strehuan në shkollën e fshatit.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pencionisti: 31/08/2019 03:03

  MIRE E KE TI O LALKE SALIU I LA PENCIONISTET ME 100euro ne muaj EDUSHKE DIKTATORI PO VAZHDON MBAS 7 viteshTI LERE PENCIONISTET PO ME 100 euro ne muaj

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 30/08/2019 18:26

  I madhe je Bre Edushke

  Përgjigju
 • Floqi: 30/08/2019 15:47

  E ku e ke pa qe behet shpi per qeniet humane me blloqe ??, mos me thuaj se rikostruksioni i kesaj shtepie ka kushtuar 10 milion Euro.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë

Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë