Rini e dytë për Cikalleshin, kavajasi i Kombëtares shënon golin e 7-të në Arabi (VIDEO)

Rini e dytë për Cikalleshin, kavajasi i Kombëtares shënon golin e 7-të në Arabi (VIDEO)

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi shënoi golin e shtatë në Arabinë Saudite. Për raundin e 24-t në elitë e futbolit të këtij vendi, kavajasi kaloi Al Khaleej në avantazh qysh në minutën e 23-të me një penallti të fituar nga vetë ai, për t'i hapur rrugën e fitores të tijëve 0-3 në transfertë me Al Faiha.

Nga pika e bardhë e penalltisë, Cikalleshi nuk gaboi nga 11 metra dhe e ndali sferën për herë të shtatë në rrjetë këtë sezon. Më pas Martins dhe Poko shënuan edhe dy gola të tjerë për miqtë.

Me 20 pikë pas 24 javësh, skuadra e Cikalleshit mban vendin e parafundit dhe është një pikë pas zonës së mbijetesës, kur kanë mbetur edhe gjashtë ndeshje nga fundi i sezonit.

Cikalleshi u huazua në fillimin e këtij sezoni nga Konyaspor dhe me fundin e kampionatit pritet të rikthehet sërish në Turqi, aty ku 32-vjeçari ka kontratë deri në verën e 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek